4 września 2023 roku rozpoczęliśmy w grupie ,, Uśmiechnięte Skrzaty'', nowy rok przedszkolny. Na przedszkolaków czekała niespodzianka - odmieniona sala przedszkolna. Odświeżone ściany oraz nowe kolorowe rysunki mają pomóc dzieciom miło i przyjemnie spędzić tutaj czas. Przybyło też sporo nowych zabawek. Mamy nadzieję, że zaangażowanie pań w przygotowanie tak przyjaznej sali zostanie docenione uśmiechem na twarzach dzieci każdego dnia. Życzymy dzieciom udanego pobytu w przedszkolu.  

 

IMG20230906152954

 

IMG20230906152834

 

IMG20230906152842

 

IMG20230906152858

 

 

     Nasze Przedszkole funkcjonuje od 1 września 2018 roku. Zostało utworzone w ramach projektu unijnego.  Zaspokajając potrzeby rodziców przedszkole jest czynne 9 godzin dziennie w godzinach od 7:00 do 16:00, również w okresie ferii zimowych (jeden tydzień)  i wakacji letnich  w miesiącu lipcu.

Staramy się tworzyć placówkę  bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Możemy również przyjąć dziecko, które ma ukończone 2.5 roku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Przedszkole nasze znajduje się w budynku Publicznej  Szkoły Podstawowej w Bachórcu na parterze.  Mamy swój ogród przedszkolny z wydzielonym placem zabaw,  z którego korzystamy jeśli tylko pogoda na to pozwala. Sala zajęć wyposażona jest  w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój sali stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sali w zabawki, pomoce dydaktyczne (tablicę interaktywną, magiczny dywan ,, FunFloor’’, różnorodne gry planszowe, karciane, puzzle dostosowane do każdego wieku dziecka i wiele innych…), zachęca dzieci do zabawy.

Zgrany zespół nauczycielski wraz z personelem pomocniczym zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka. Rozwijamy talenty dzieci, bierzemy udział w różnorodnych konkursach: plastycznych, literackich, recytatorskich.

Przedszkole organizuje szereg imprez dla dzieci i rodziców:

Pasowanie na przedszkolaka - październik,

Andrzejki - listopad,

Spotkanie z Mikołajem - grudzień,

Jasełka - spotkanie wigilijne - grudzień,

Bal Karnawałowy - luty,

Piknik Rodzinny z grillowaniem w ogrodzie – maj/czerwiec,

Dzień Dziecka i Dzień sportu - czerwiec,

Pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły - czerwiec.

Angażujemy się w akcje charytatywne (zbieramy plastikowe nakrętki wspierając chore dzieci, przybory szkolne i materiały opatrunkowe dla dzieci z Afryki, Góra grosza i inne).

Przedszkole umożliwia dziecku odpłatne korzystanie z wyżywienia. Wysokość stawki żywieniowej ustala dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w porozumieniu z organem prowadzącym.

Kontakt

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…